Strona główna BIESZCZADY Zastawili w lesie śmiertelną pułapkę na drwali

Zastawili w lesie śmiertelną pułapkę na drwali [foto]

0

W Nadleśnictwie Lutowiska ekolodzy, nazywani przez leśników ekoterrorystami, zastawili w lesie śmiertelną pułapkę na drwali. W przeznaczonych do wycięcia drzewach powbijali gwoździe.

Gdyby piła zahaczyła o taki gwóźdź, mógłby on zabić. – Śmierć grozi też pracownikom tartaku, do którego trafi drewno z powbijanym metalem – podał dla TVP Info Michał Gzowski z Lasów Państwowych.

Inicjatywa Dzikie Karpaty, okupująca lasy w Bieszczadach i domagająca się m.in. utworzenia Turnickiego Parku Narodowego na terenie Nadleśnictwa Bircza, zaprzestania wycinki drzew, zażądała w lipcu br. odstąpienia od pozyskania drzew na terenie Nadleśnictwa Lutowiska.

Inżynier nadzoru i leśniczy pojechali na wskazane przez działaczy miejsce, aby dokonać lustracji. W pobliżu opisanych we wniosku dwóch drzew odkryli drzewo ponabijane gwoździami – opisuje rzecznik LP.  

Działania te podchodzą pod terroryzm, a metody związane z wbijaniem gwoździ w drzewo są śmiertelnie niebezpieczne dla pilarzy, drwali i pracowników tartaków.

Zwracam się do wszystkich działaczy i grup proekologicznych w całej Polsce: powstrzymajcie tych, którzy ryzykują życiem ludzi. Wbijanie gwoździ w drzewa to nie akcja protestacyjna, to zwykły terroryzm. Powstrzymajcie to zanim dojdzie do tragedii – apeluje rzecznik Lasów Państwowych. 

Poprzedni artykułNowi policjanci złożyli ślubowanie [foto]
Następny artykułZaatakował kobietę nożem, chciał zabrać jej torebkę
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj