Strona główna BRZOZÓW Zakończono jedną z największych inwestycji drogowych w gminie Brzozów

Zakończono jedną z największych inwestycji drogowych w gminie Brzozów

0
Reklama

Gruntowna przebudowa ul. Widokowej w Brzozowie dobiegła końca. Wymiana nawierzchni wraz z podbudową drogi kosztowała Gminę ponad 1,6 mln zł. Remont ulicy oraz wprowadzenie w jej obszarze tzw. strefy zamieszkania wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa podróżujących oraz zwiększenie komfortu przejazdu.

W ramach zadania wyremontowane zostały dwa odcinki – pierwszy o dł. 605 m i szer. do 6 m, zyskał nawierzchnię bitumiczną, a drugi o dł. 80 m i szer. 3 metry, nawierzchnię żwirową. Zakres prowadzonych prac obejmował również budowę obustronnych krawężników betonowych,
chodników dla pieszych i kanalizację deszczową. Do drogi dostosowane zostały istniejące zjazdy do posesji prywatnych. Wymieniony został również asfalt na parkingu przy ulicy Widokowej.

Reklama

– Przebudowa ul. Widokowej to jedno z największych przedsięwzięć drogowych, które zrealizowaliśmy w tym roku w Gminie Brzozów. Liczę na to, że nowo wyremontowana droga będzie służyć mieszkańcom przez długi czas – informuje Szymon Stapiński, burmistrz Brzozowa.
Remont drogi poprawił także komfort przejazdu – zwłaszcza osobom mieszkającym w pobliskich blokach. Z myślą o mieszkańcach, w obszarze ulicy Widokowej wprowadzona została tzw. strefa zamieszkania, czyli przestrzeń, w której piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami i mogą poruszać się po całej szerokości drogi.

– Zależało nam, aby droga była przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w jej pobliżu – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Tworząc w tym miejscu strefę zamieszkania, chcieliśmy także ułatwić pieszym swobodne poruszanie się w pobliżu ich domów – mówi Marcin Chudzikiewicz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych z Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

Prace, które zakończyły się niedawno trwały od listopada 2022 roku. Środki na realizację tego zadania pochodzą z rządowego programu Polski Ład oraz z budżetu Gminy Brzozów.Źródło: UM Brzozów

Poprzedni artykułJuż wkrótce sarzyńskie Magdalenki. Co przygotowano?
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Dynowie. Stracił panowanie nad quadem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!