Strona główna JASŁO Za nami XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego

Za nami XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego

0

Jestem dumny, że podkarpaccy rolnicy z tak wielkim szacunkiem odnoszą się do rodzinnej ziemi, dbając o to, aby na stołach nie zabrakło nikomu pożywienia, a jednocześnie z takim oddaniem pielęgnują wartości oraz kultywują tradycje przodków. Dziękuję za to  – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas dożynkowych uroczystości w Osobnicy. Właśnie tam, w największej pod względem powierzchni wsi gminy Jasło odbyły się XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego.

Do Osobnicy przyjechały setki rolników ze wszystkich zakątków Podkarpacia. Kilkadziesiąt delegacji wraz z wieńcami dożynkowymi i darami ziemi, w towarzyszeniu zespołów i kapel ludowych, przybyło, by we wspólnocie dziękować za tegoroczne plony i pielęgnować piękne dożynkowe tradycje.

ośćmi wojewódzkich dożynek byli podkarpaccy parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP: Maria Kurowska Teresa Pamuła, Wiesław Buż, Adam Śnieżek, senator RP Alicja Zając oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca. Rząd RP reprezentowali wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz wicewojewoda Radosław Wiatr. W imieniu samorządu województwa uczestniczyli marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz, oraz radna województwa Joanna Brill, W Osobnicy nie zabrakło licznych delegacji samorządów różnych szczebli z całego Podkarpacia.

Centralnym punktem XXII Dożynek Województwa Podkarpackiego była uroczysta msza święta, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej księdza biskupa Jana Wątroby.  Była ona dziękczynieniem za zebrane przez podkarpackich rolników plony.

Oprawę  muzyczną w czasie mszy świętej przygotowała Orkiestra Dęta GOK Jasło z Osobnicy oraz Chór Cecylianum z Osobnicy. Organizatorami dożynek byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Jasielski oraz Wójt Gminy Jasło.

źr. UMWP

Poprzedni artykułWielkie święto kobiecej piłki na Podkarpaciu
Następny artykułNowi żołnierze złożyli uroczystą przysięgę wojskową
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj