Strona główna KOLBUSZOWA Wznowiono ruch pociągów po śmiertelnym wypadku w Widełce

Wznowiono ruch pociągów po śmiertelnym wypadku w Widełce

0
Reklama

Po śmiertelnym wypadku w Widełce w pow. kolbuszowskim, do którego doszło w piątek, ruch pociągów na trasie Rzeszów-Ocice był wstrzymany. Zniszczenia były dość rozległe, naprawa trwała kilka dni. Uszkodzeniu uległy tory oraz sieć trakcyjna.

Po naprawie i dokładnym sprawdzeniu infrastruktury dzisiaj rano wznowiony został ruch pociągów na linii Ocice – Rzeszów- przekazał nam Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Reklama

Przypomnijmy, z szynobusem zderzył się samochód dostawczy. Kierowca dostawczaka, mimo ponad półgodzinnej reanimacji, zmarł. Pociąg po przejechaniu kilkuset metrów po zderzeniu stanął w płomieniach. Siedmiu pasażerów, kierownik pociągu i maszynista zdołali opuścić pojazd. Jedna z pasażerek trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

Sprawę wypadku będzie badać prokuratura i specjalnie powołana komisja.

Zapytaliśmy przewoźnika POLREGIO o zniszczenia i przyszłość szynobusa, który uległ spaleniu:

Zniszczeniu uległ nowy pojazd elektryczny EN63B, będący własnością organizatora przewozów. Obecnie trwają prace komisji powypadkowej. Na tym etapie jest zbyt wcześnie by ustalić kwotę poniesionych szkód związanych z taborem. Pociąg jest własnością Samorządu. [Urząd Marszałkowski woj. podkarpackiego przyp. red.] To Samorząd podejmie decyzję o przyszłym losie jednostki i czy nadaje się do naprawy. Zniszczenie pociągu nie spowodowało zmian w rozkładzie jazdy. Wszystkie pociągi realizują połączenia zgodnie z zaplanowanym rozkładem jazdy.– podał zespół prasowy POLREGIO.

Poprzedni artykułPogranicznicy z Podkarpacia podsumowali miniony rok na granicy
Następny artykułUkrainiec bez prawa jazdy piratem drogowym. Dostał grzywnę 4 tys. złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!