Strona główna TARNOBRZEG Wyszła z domu w środku nocy i szukała działki. 71-latka zgubiła się

Wyszła z domu w środku nocy i szukała działki. 71-latka zgubiła się

0
Reklama

Tarnobrzescy policjanci pomogli 71-letniej kobiecie, która w środku nocy, wyszła z domu i się zgubiła. Mieszkanka osiedla Serbinów, szukając swojej działki, szła ruchliwą drogą w kierunku Mielca. Pomoc przyszła w porę, starsza kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

Reklama

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb oraz prawidłowa reakcja obywateli, bardzo często decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które samotne, schorowane, nie mogły poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Dziś o godz. 4, policjanci otrzymali informację, że ul. Wisłostrada w kierunku Mielca idzie starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikło, że piesza nie posiada elementów odblaskowych, jest mało widoczna na drodze i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo wczesnym rankiem było dość ciemno i panowała mgła.

Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon. Na drodze wojewódzkiej nr 871 zauważyli idącą kobietę. Policjanci ustalili jej tożsamość. Była nią 71-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Seniorka była dość zdezorientowana i przestraszona. Twierdziła, że wybrała się na działkę, lecz nie umiała określić jej położenia. Kobieta miała za sobą ponad 6 km wędrówki, była zmęczona i miała problemy z pamięcią.

Na szczęście stan zdrowia kobiety był dobry, nie wymagała wzywania służb ratowniczych. Mieszkanka Tarnobrzega została przekazana pod opiekę najbliższych.

Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne, chore osoby, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

 • Poprzedni artykułZatrzymano 17-latka z mefedronem
  Następny artykułStal Mielec kontra Real Madryt. 47 lat od pamiętnego meczu [foto, video]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!