Strona główna KROSNO Wystartowały Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

Wystartowały Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

0
Reklama

Po rocznej przerwie do Krosna wracają Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Już dziś od 6 rano wystartowały poranne loty. Załogi będą rywalizować między sobą aż do niedzieli.

Od 20 lat w Krośnie zawody balonowe tradycyjnie odbywały się w pierwszy majowy weekend. Było to wielkie święto nie tylko dla miłośników baloniarstwa. Majówkowa impreza miała atrakcyjną oprawę, towarzyszyły jej koncerty i plenerowe atrakcje.

Reklama

W poprzednim roku plany pokrzyżowała pandemia. Zawody nie mogły się odbyć w tradycyjnym terminie, ale organizatorzy kilka miesięcy później sprawili niespodziankę, urządzając Balonową Fiestę z udziałem kilku balonów na początku października. Teraz balony znowu pojawią się na krośnieńskim niebie.

Także w tym roku pandemia nie pozwoliła na organizacje zawodów w majowy weekend, ale przeniesiono ją na pierwszy weekend września. Jednak bez imprez towarzyszących, które przy poprzednich edycjach odbywały się na lotnisku.

W zawodach w ramach Balonowego Pucharu Polski rywalizuje 20 załóg – 17 polskich, 2 litewskie i jedna z Węgier. W czwartek wieczorem odbyło się oficjalne otwarcie, w piątek odbywają się loty w ramach zawodów. O godz. 18 odbędą się loty popołudniowe, a o 20.30 odbędzie się nocny pokaz balonów na krośnieńskim rynku. Całe zawody potrwają do niedzieli 5 września.

Źródło: gorskie-zawody-balonowe.pl

Reklama
Poprzedni artykułZniszczono zabytkową drewnianą studnię w Jarosławiu
Następny artykułTragiczny wypadek na A4. Mimo reanimacji, kierowca zmarł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj