Strona główna KROSNO Wystartowały Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

Wystartowały Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

0
Reklama

Po rocznej przerwie do Krosna wracają Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Już dziś od 6 rano wystartowały poranne loty. Załogi będą rywalizować między sobą aż do niedzieli.

Od 20 lat w Krośnie zawody balonowe tradycyjnie odbywały się w pierwszy majowy weekend. Było to wielkie święto nie tylko dla miłośników baloniarstwa. Majówkowa impreza miała atrakcyjną oprawę, towarzyszyły jej koncerty i plenerowe atrakcje.

Reklama

W poprzednim roku plany pokrzyżowała pandemia. Zawody nie mogły się odbyć w tradycyjnym terminie, ale organizatorzy kilka miesięcy później sprawili niespodziankę, urządzając Balonową Fiestę z udziałem kilku balonów na początku października. Teraz balony znowu pojawią się na krośnieńskim niebie.

Także w tym roku pandemia nie pozwoliła na organizacje zawodów w majowy weekend, ale przeniesiono ją na pierwszy weekend września. Jednak bez imprez towarzyszących, które przy poprzednich edycjach odbywały się na lotnisku.

W zawodach w ramach Balonowego Pucharu Polski rywalizuje 20 załóg – 17 polskich, 2 litewskie i jedna z Węgier. W czwartek wieczorem odbyło się oficjalne otwarcie, w piątek odbywają się loty w ramach zawodów. O godz. 18 odbędą się loty popołudniowe, a o 20.30 odbędzie się nocny pokaz balonów na krośnieńskim rynku. Całe zawody potrwają do niedzieli 5 września.

Źródło: gorskie-zawody-balonowe.pl

Reklama
Poprzedni artykułZniszczono zabytkową drewnianą studnię w Jarosławiu
Następny artykułTragiczny wypadek na A4. Mimo reanimacji, kierowca zmarł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!