Strona główna KROSNO Wypadek z udziałem paralotniarza. 63-latek z poważnymi obrażeniami

Wypadek z udziałem paralotniarza. 63-latek z poważnymi obrażeniami

0
Reklama

Dukielscy policjanci ustalają okoliczności wypadku z udziałem paralotniarza w miejscowości Mszana. W zdarzeniu ucierpiał 63-latek, który z poważnymi obrażeniami został przetransportowany na pokładzie śmigłowca ratowniczego do szpitala.

Wczoraj przed godz. 15, służby ratownicze zostały zaalarmowane o wypadku z udziałem paralotniarza w rejonie miejscowości Mszana. Do zdarzenia doszło około 400 metrów od wzgórza Wapno, gdzie tego dnia paralotniarze usytuowali swoje startowisko.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, podczas wykonywania przelotu, wpadł w silne zawirowania powietrza, w wyniku czego stracił kontrolę nad paralotnią i spadł do wąwozu w trudno dostępnym terenie.       

W pobliżu miejsca zdarzenia w chwili wypadku znajdowali się inni paralotniarze, którzy niezwłocznie powiadomili służby ratownicze. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krośnieńskiego szpitala.

63-latek posiada świadectwo kwalifikacji pilota paralotni i ma blisko 20-letnie doświadczenie w sportach lotniczych. Szczegółowe okoliczności tego wypadku pozwoli ustalić prowadzone postępowanie.

Reklama
Poprzedni artykułNa prostej drodze stracił panowanie. Ranny trafił do szpitala [foto]
Następny artykułPremier Morawiecki na Pikniku Rodzinnym w Stalowej Woli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj