Strona główna JASŁO Wynieśli z zadymionego mieszkania dziewczynki

Wynieśli z zadymionego mieszkania dziewczynki

0
Dym spaliny- obrazek poglądowy
Reklama

Jasielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zadymionym mieszkaniu i klatce schodowej przy ul. Franciszkańskiej. Funkcjonariusze, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, po wyważeniu drzwi, wyprowadzili z mieszkania kobietę oraz wynieśli jej dwie śpiące córki. Dziewczynkom nic się nie stało, ich matka trafiła do szpitala.

Wczoraj po godz. 21, do jasielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że z okien jednego z mieszkań na ul. Franciszkańskiej w Jaśle, wydobywa się czarny dym, który jest widoczny także na klatce schodowej. Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce skierował policjantów z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Mundurowi od razu zauważyli dym i udali się do mieszkania skąd się wydobywał. Zapukali do drzwi, jednak były zamknięte i nikt nie otwierał. Policjanci uzyskali informację, że w mieszkaniu może przebywać matka wraz z dwójką dzieci. Z uwagi na to, że istniało zagrożenie ich życia i zdrowia, funkcjonariusze postanowili siłowo wejść do mieszkania.

Reklama

Wyważyli drzwi i zobaczyli, że pomieszczenia w środku są już bardzo zadymione. W przedpokoju zauważyli kobietę, która była zdezorientowana i nie zdawała sobie sprawy z okoliczności w jakich się znajduje. Funkcjonariusze natychmiast wyprowadzili 32-latkę na zewnątrz, wrócili do środka i sprawdzili, czy ktoś jest jeszcze w mieszkaniu.

W jednym z pokoi zauważyli dwie śpiące dziewczynki w wieku 3 i 5 lat. Od razu wynieśli je na rękach z zadymionego mieszkania. Następnie ponownie wrócili i upewnili się, że zdołali wyprowadzić wszystkich mieszkańców.

Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna. 32-latka została zabrana do jasielskiego szpitala. Dziewczynki całe i zdrowe przekazano pod opiekę ojcu, który przyjechał na miejsce.

Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zadymienia mogło dojść poprzez zalanie wodą gorącego oleju, który znajdował się w garnku. Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze bez wahania weszli do mieszkania ratując dzieci oraz ich matkę. Dzięki ich działaniu udało się uniknąć tragedii.

Poprzedni artykułNasz patronat. Noc Świętojańska w Dylągówce już niebawem
Następny artykułW Rudniku n. Sanem wybudują nowy komisariat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!