Strona główna BRZOZÓW Wyciągnęli kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu

Wyciągnęli kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu

0
Reklama

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący oplem, któremu dalszą jazdę udaremnili świadkowie. Wyciągnęli mu kluczyki ze stacyjki i powiadomili policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed godz. 15, dyżurny z Brzozowa otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty w miejscowości Humniska przez mieszkańca powiatu sanockiego oraz mieszkankę powiatu rzeszowskiego. Na miejsce został wysłany policyjny radiowóz. W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że zwrócił on uwagę na opala, którego kierowca wykonywał dziwne manewry na drodze.

Reklama

Na jednym ze skrzyżowań mężczyzna skręcił w prawo, a następnie zatrzymał swój pojazd na jezdni. Zgłaszający postanowił zareagować i wraz z pasażerką pojazdu, zatrzymali się i podeszli do opla. Zauważyli, że kierowca jest oparty o kierownicę i czuć od niego alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.  

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!