Strona główna BRZOZÓW Wyciągnęli kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu

Wyciągnęli kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu

0
Reklama

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący oplem, któremu dalszą jazdę udaremnili świadkowie. Wyciągnęli mu kluczyki ze stacyjki i powiadomili policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed godz. 15, dyżurny z Brzozowa otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty w miejscowości Humniska przez mieszkańca powiatu sanockiego oraz mieszkankę powiatu rzeszowskiego. Na miejsce został wysłany policyjny radiowóz. W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że zwrócił on uwagę na opala, którego kierowca wykonywał dziwne manewry na drodze.

Reklama

Na jednym ze skrzyżowań mężczyzna skręcił w prawo, a następnie zatrzymał swój pojazd na jezdni. Zgłaszający postanowił zareagować i wraz z pasażerką pojazdu, zatrzymali się i podeszli do opla. Zauważyli, że kierowca jest oparty o kierownicę i czuć od niego alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.  

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reklama
Poprzedni artykułWszczął awanturę. W czasie interwencji znaleziono niedozwolone środki
Następny artykułNowe wzmocnienie w PGE FKS Stali Mielec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj