Strona główna POLITYKA Wojewoda dokonała zmian na stanowiskach kierowniczych w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda dokonała zmian na stanowiskach kierowniczych w Urzędzie Wojewódzkim

0
Reklama

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła powołanie na stanowisko dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Tomaszowi Cyranowi. Nowym dyrektorem Biura Wojewody został natomiast Jerzy Tabin.

Tomasz Cyran z wykształcenia jest prawnikiem. Studia ukończył na rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Przez ponad 20 lat prowadził kancelarię prawną w Rzeszowie. Jako radca prawny specjalizował się w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz współpracował z podmiotami sektora publicznego.  

Reklama

Dyrektor Generalny zapewnia funkcjonowanie i ciągłość pracy Urzędu, warunki jego działania, a także organizację pracy. Szczegółowe lista nadzorowanych zadań jest dostępna tutaj: Dyrektor Generalny – Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Jerzy Tabin jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Administracji Publicznej oraz Executive Master of Business Administration i Doctor of Business Administration.

Od 2003 r. pracował w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej i zezwoleń w Urzędzie Miasta Rzeszowa, w tym 4 lata jako zastępca dyrektora. Natomiast od 2012 r. zajmował stanowisko dyrektora Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Jest nauczycielem akademickim w WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Do zadań Dyrektora Biura Wojewody należy w szczególności nadzór nad realizacją spraw związanych z funkcjami reprezentacyjnymi Wojewody i Wicewojewody, obsługą wizyt członków Rządu RP i delegacji zagranicznych, koordynowaniem działań prowadzonych w Urzędzie w ramach współpracy zagranicznej Wojewody, realizowaniem zadań służby prasowej Wojewody.
Więcej informacji: Biuro Wojewody – Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Reklama
Poprzedni artykułGroźny wypadek na ekspresówce. Sprawcy grozi więzienie
Następny artykułZmiany w Funduszu Kościelnym i ustawie okołobudżetowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!