Strona główna ROPCZYCE Włamywali się i kradli. Grozi im do 10 lat więzienia

Włamywali się i kradli. Grozi im do 10 lat więzienia

0
Reklama

29-latek, który został aresztowany dwa miesiące temu za włamanie i kradzież oraz jego młodszy kolega, usłyszeli kolejne zarzuty. Policjanci udowodnili obu mężczyznom jeszcze kilka innych włamań i kradzieży, jakich dokonali na terenie Ropczyc i okolic. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwa miesiące temu, ropczyccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do garażu znajdującego się na terenie Ropczyc. Złodzieje ukradli wówczas laptopa oraz pompę hydroforową o wartości 2,5 tys. złotych. Dwaj mężczyźni, w wieku 26 i 29 lat, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu, 29-latek został aresztowany na trzy miesiące, a młodszy z nich został objęty policyjnym dozorem. Do tej sprawy została wówczas zatrzymana także 26-letnia mieszkanka Ropczyc. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa.

Reklama

Sprawa miała charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczali, że mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa przeciwko mieniu.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni, w okresie od stycznia do kwietnia br., włamywali się do budynków gospodarczych i garaży i kradli m.in. kable, silniki elektryczne oraz akumulatory. Straty, jakie powstały w wyniku ich przestępczej działalności, oszacowano na kilka tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom kolejnych zarzutów. Obaj usłyszeli łącznie 26 zarzutów. Wszystkie dotyczyły włamań i kradzieży.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje 60-latek. Utonął w zalewie w Przychojcu
Następny artykułWyścig kolarski. Utrudnienia w ruchu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj