Strona główna BIESZCZADY Wiatr wywrócił żaglówkę z czterema mężczyznami. Akcja ratunkowa na Solinie

Wiatr wywrócił żaglówkę z czterema mężczyznami. Akcja ratunkowa na Solinie

0
Reklama

Dzięki szybko zorganizowanej akcji ratunkowej i dobrej współpracy służb, udało się uratować czterech mężczyzn oraz ich psa. Żaglówkę, którą płynęli, wywrócił mocny podmuch wiatru. Wszyscy zostali podjęci na pokład policyjnej motorówki, a następnie przekazani ratownikom WOPR-u.

W sobotę przed godz. 15, policjant stermotorzysta, pełniący służbę na Jeziorze Solińskim, wspólnie z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej, zauważył czterech mężczyzn i psa, dryfujących na wywróconej do góry dnem żaglówce. Osoby zostały podjęte na pokład policyjnej łodzi, a następnie przekazane ratownikom WOPR-u, którzy również odholowali wywróconą łódź do bezpiecznej zatoki i pomogli w jej ustawieniu.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni wybrali się w rejs po Jeziorze Solińskim, uznając sobotnią wietrzną pogodę za sprzyjającą żeglowaniu. Nagły boczny podmuch wiatru w żagle wywrócił ich łódź, a mężczyźni wpadli do wody. Dzięki szybko zorganizowanej akcji ratunkowej, dwóch mieszkańców Łańcuta w wieku 45 i 17 lat, 62-leni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, 17-latek z Rzeszowa oraz pies, cali i zdrowi wrócili na bezpieczny brzeg.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPijana matka przyjechała odebrać dziecko z przedszkola
Następny artykułWiosenna promocja w KODANO Optyk! Wszystkie oprawki okularowe za 1zł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj