Strona główna WIADOMOŚCI Warszawa wesprze Podkarpacie. Jest deklaracja Trzaskowskiego

Warszawa wesprze Podkarpacie. Jest deklaracja Trzaskowskiego

0
Reklama

Miasto stołeczne Warszawa wesprze podkarpackie gminy, które ucierpiały w wyniku powodzi, jaka w czerwcu nawiedziła region. Oficjalną deklarację wsparcia przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Pomoc finansowa dotrze do ośmiu gmin w regionie, które najbardziej ucierpiały w wyniku czerwcowej powodzi. Chodzi o gminy: Brzyska, Jawornik Polski, Łańcut, Markowa, Jasło, Kołaczyce, Kańczuga oraz Sieniawa.
Każda z ww. gmin otrzyma ok. 300 tys. złotych wsparcia od miasta stołecznego Warszawy. Kilka dni temu prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski zadeklarował, że miasto przekaże po 1 zł od każdego mieszkańca na wsparcie powodzian z Podkarpacia.Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze napisał: „Dziękuję stołecznym radnym, że poparli pakiet przygotowanych przeze mnie projektów ws. wsparcia 9 podkarpackich samorządów dotkniętych niedawnymi ulewami. Łączna kwota wsparcia wyniesie 2 mln zł. Warszawa jest solidarna!”.
Decyzja o wsparciu podkarpackich gmin przez Warszawę zapadła na początku lipca. „Nasze miasta przekażą po 1 zł od mieszkańca – Miasto Stołeczne Warszawa wesprze poszkodowane gminy kwotą ok. 1,8 mln zł” – zapowiedział wówczas prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Reklama
Poprzedni artykułUratowali zatrzaśnięte w aucie 4-miesięczne niemowlę
Następny artykułFirma z Mielca przedstawia nowy pojazd elektryczny!