Strona główna RZESZÓW W Rzeszowie uruchomiono jadłodajnie

W Rzeszowie uruchomiono jadłodajnie

0
Reklama

Wraz ze spadkiem temperatury w Rzeszowie Kuchnia albertyńska, prowadzona wspólnie przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Miasto Rzeszów otwarła 3 sezonowe jadłodajnie dla ubogich. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Miasto, które na obie te formy rocznie przeznacza ponad 600 tys. zł.
Kuchnia wydaje dziennie ok. 1200 posiłków. Na ogół posiłki składają się z ciepłej zupy oraz porcji świeżego chleba, na weekend wydawana jest też porcja kiełbasy a okazjonalnie, w przypadku posiadania dodatkowych zasobów żywności, pozyskiwanych z różnych źródeł wydawane są także inne produkty żywnościowe.
W sezonie zimowym, tj. od 15 listopada do 15 marca uruchamiane są również trzy dodatkowe punkty wydawania posiłków: w śródmieściu przy ul. Okrzei 8, na os. Baranówka przy ul. Broniewskiego 24 oraz na os. Nowe Miasto w Domu Seniora (ul. Seniora 2).
Aby móc otrzymywać codzienną porcję żywności należy udać się do ośrodka pomocy społecznej właściwego dla miejsca zamieszkania po skierowanie, z którym trzeba przyjść do schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Rzeszowie przy ul. Styki 21. Opiekun schroniska na podstawie skierowania wyda kartę uprawniającą do odbioru posiłków.
ź: UM Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Za nami pierwsze posiedzenie Sejmiku. Znamy nowe władze
Następny artykułBrzozów: Szokujące fakty wyszły na jaw po odnalezieniu Daniela