Strona główna PRZEMYŚL W Przemyślu powstaje największe w Polsce centrum pomocy uchodźcom

W Przemyślu powstaje największe w Polsce centrum pomocy uchodźcom

0
Reklama

1 marca br. w Przemyślu ponownie gościł szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, który osobiście zapoznał się z obecną sytuacją w Przemyślu – pierwszym mieście przy granicy z Ukrainą, do którego trafiają uchodźcy. Była to też okazja do zapoznania się z pomysłem utworzenia w naszym mieście ogromnego centrum pomocy uciekającym z Ukrainy, jak i naszym sąsiadom pozostającym w swoim kraju. 

Michał Dworczyk na briefingu prasowym odbywającym się przy ul. Lwowskiej podziękował samorządowcom, firmom i wszystkim Polakom za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zapewnił, że polskie państwo nie zostawi nikogo bez pomocy, ale ten wysiłek nie przyniósłby dobrych skutków bez działania każdego kto angażuje się w tę pomoc. 

Reklama

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapoznał się także z inicjatywą Prezydenta Wojciecha Bakuna oraz właściciela firmy Kazar Artura Kazienko, która ma na celu utworzenie na terenie dawnego sklepu przy ul. Lwowskiej ogromnego centrum pomocy humanitarnej i centrum logistycznego. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zgoda właściciela terenu firmy Saller, która pokryje także koszty funkcjonowania tego miejsca. Współpracujące z Kazarem Artura Kazienko firmy już prowadzą prace przygotowawcze i niebawem trafią tam uchodźcy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!