Strona główna JAROSŁAW W mrożonkach czarnego bzu ukrył ponad 200 kg haszyszu

W mrożonkach czarnego bzu ukrył ponad 200 kg haszyszu

0
Reklama
  • Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt 272 kg haszyszu.
  • Kontrabanda warta 13 mln zł ukryta była w ciężarówce przewożącej mrożonki.
  • Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Krajowej prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP).

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Korczowej skontrolowali samochód ciężarowy typu chłodnia, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Zgodnie z dokumentami, kierowca przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu.

Z pomocą urządzenia RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu. W podłodze były ukryte 272 kg utwardzonej żywicy konopi. Towar był zapakowany w 131 foliowych pakietach.

Reklama

Badania przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz. Biorąc pod uwagę stężenie obecnej w nim substancji delta-9-THC, z zabezpieczonego haszyszu można było przygotować 10 mln dawek odurzeniowych.

Dalsze czynności realizowane były przez funkcjonariuszy Zarządu w Rzeszowie CBŚP. Zatrzymano 54-letniego kierowcę samochodu ciężarowego. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy –tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Reklama
Poprzedni artykułWygrana PGE FKS Stali Mielec w Legnicy
Następny artykułIMGW ostrzega: Silny wiatr w regionie i gwałtowne wzrosty wód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!