Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Uwaga turyści! Bieszczadzki PN wydał komunikat o stanie szlaków

Uwaga turyści! Bieszczadzki PN wydał komunikat o stanie szlaków

0
Reklama

Bieszczadzki Park Narodowy wydał komunikat o aktualnej sytuacji na szlakach górskich. Czytamy w nim:

Szlaki na terenie Parku w większości są drożne. Mniej uczęszczane, a tym samym słabiej przetarte szlaki znajdują się na odcinkach: Wetlina – Jawornik, Jawornik – Rabia Skała – Kremenaros, Widełki – Bukowe Berdo, Bukowiec – źródła Sanu. Z uwagi na świeży opad śniegu obecnie występują również utrudnienia z dojazdem do parkingu w Bukowcu. Droga jest tam odśnieżona jedynie do pewnego miejsca (ok. 50 m od potoku Halicz). Dalej dojazd jest możliwy wyłącznie samochodem terenowym. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana i oscyluje w granicach od 20 do 130 cm, w miejscach akumulacji może to przekraczać 200 cm. Śnieg jest twardy i zbity (na połoninach ciężki) z warstwą świeżego opadu o grubości ok 5-10 cm. W takich warunkach dobrze sprawdzają się rakiety śnieżne lub narty skiturowe. Z uwagi na opad śniegu oraz wiatr, widoczność może być bardzo ograniczona. Aktualnie ogłoszono drugi umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Reklama

Przypominamy o zakazie poruszania się w nocy po terenie Parku. W parku narodowym, doba jest podzielona, w ciągu dnia użytkujemy przestrzeń my, ludzie, a noc pozostawiamy zwierzętom.

Osoby planujące wyjście na szlaki prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody i stopień zagrożenia lawinowego podawany na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Reklama
Poprzedni artykuł40-latek prowadził fikcyjną sprzedaż art. dziecięcych i elektronarzędzi. Został aresztowany
Następny artykułTragedia w Rzeszowie. W akademiku znaleziono zwłoki studenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj