Strona główna JASŁO Ustalono sprawców kradzieży książek

Ustalono sprawców kradzieży książek

0
Reklama

Funkcjonariusze z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę, którzy kradli książki. Łupem złodziejskiej pary padło ponad 150 pozycji. Oboje przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Część książek udało się odzyskać.

W połowie maja w księgarni, mieszczącej się na Placu Żwirki i Wigury w Jaśle doszło do kradzieży książek. Właściciel księgarni zgłosił, że ktoś dzień po dniu kradł książki zapakowane w paczkach i pozostawione przed wejściem do sklepu. Straty wycenił na 2300 zł.

Reklama

Policjanci z jasielskiej komendy zaczęli ustalać odpowiedzialnych za kradzież. Z pomocą przyszedł pracownik Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle. Mężczyzna widział sprawców i dokładnie ich opisał. Dzięki temu policjanci wytypowali odpowiedzialnych za ten czyn. Mundurowi dotarli także do nagrania, na którym widoczna była złodziejska para. Jak się okazało, byli to dobrze znani policjantom mieszkańcy Jasła – kobieta w wieku 48 lat i mężczyzna w wieku 58 lat.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego udali się do ich miejsca zamieszkania, gdzie w wyniku przeszukania ujawnili część skradzionych książek. Sprawcy oświadczyli, że resztę książek sprzedali, a niektórych użyli jako opału, paląc nimi w piecu.

Jak ustalili policjanci, łupem złodziei padło w sumie ponad 150 pozycji.

Sprawcy zostali zatrzymani i przesłuchani. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Za swoje zachowanie będą teraz odpowiadać przed sądem.

Poprzedni artykułDni Dębicy 2023. Atrakcje dla każdego
Następny artykułZderzenie pojazdów w Pantalowicach. Trzy osoby poszkodowane [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!