Strona główna LUBACZÓW Ukrainiec próbował wywieźć za granicę skradzioną koparko-ładowarkę

Ukrainiec próbował wywieźć za granicę skradzioną koparko-ładowarkę

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia wnikliwie weryfikują legalność pochodzenia pojazdów przekraczających polsko-ukraińską granicę. Od początku roku zatrzymali już blisko 130 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Tym razem w przejściu granicznym w Budomierzu „wpadła” koparko-ładowarka.

22 listopada mundurowi SG z przejścia granicznego w Budomierzu sprawdzali maszynę budowlaną przewożoną na ciężarówce. W trakcie szczegółowej kontroli koparko-ładowarki marki Caterpillar funkcjonariusze SG ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN oraz brak tabliczki znamionowej. Pojazd próbował wywieźć z Polski 42-letni obywatel Ukrainy.

Maszynę o szacunkowej wartości 90 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci z Lubaczowa. Pojazd zostanie poddany szczegółowej ekspertyzie w celu ustalenia rzeczywistych danych oraz właściciela.

Reklama

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już blisko 130 różnego typu pojazdów o szacunkowej wartości 8,7 mln zł.  Wczorajsze zdarzenie to pierwszy w tym roku przypadek zatrzymania maszyny budowlanej. W 2022 r. mundurowi z SG ujawniali również samochody osobowe, cysterny, motocykle, naczepy oraz przyczepy campingowe pochodzące z przestępstwa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!