Strona główna JAROSŁAW Ukraińcy odpowiedzą za włamanie na konto bankowe

Ukraińcy odpowiedzą za włamanie na konto bankowe

0
Reklama

W miniony wtorek, 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice, została oszukana podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem jednej ze stron internetowych. Kobieta straciła blisko 30 tys. zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Dzięki ich szybkim i skutecznym działaniom udało się ustalić, że skradzione z konta pieniądze, częściowo zostały wykorzystane przez sprawców. W dwóch sklepach zlokalizowanych na terenie Wrocławia, kupili przez internet, elektronikę. Funkcjonariusze byli przekonani, że sprawcy odbiorą zamówiony towar.  

Reklama

Jarosławscy policjanci wytypowali sklepy, w których został zakupiony towar i nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Wrocławia. Ich współpraca przyniosła efekty. W jednym ze sklepów, wrocławscy mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni niczego nie podejrzewając, przyszli po odbiór zamówienia.

26 i 31-latek trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek, poszukiwany jest przez trzy jednostki Policji na terenie kraju, w związku z dokonanymi oszustwami oraz posiadaniem narkotyków.

Zatrzymani obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty włamania na konto bankowe i kradzieży z niego blisko 30 tys. zł. Za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W wyniku działań funkcjonariuszy, pokrzywdzona mieszkanka gminy Chłopice, w najbliższym czasie odzyska ponad 23 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!