Strona główna PRZEMYŚL Prowadzili działania „Kłusownik” na terenie lasów gm. Dubiecko

Prowadzili działania „Kłusownik” na terenie lasów gm. Dubiecko

0
Reklama

Policjanci, funkcjonariusze Straży Leśnej oraz funkcjonariusze Straży Łowieckiej na terenie lasów gminy Dubiecko prowadzili wspólne działania „Kłusownik”. Głównym celem akcji jest zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom związanym m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu oraz kontrola legalności pobytu myśliwych w łowiskach.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Dubiecku wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Dynów i Krasiczyn oraz Strażnikami Łowieckimi PZŁ koła Ponowa Przemyśl – Sebastianem Jopą i koła Sarenka Harta – Mirosławem Królem, na terenie nadleśnictw oraz obwodów łowieckich gminy Dubiecko, przeprowadzili akcję pn. ”Kłusownik”. Celem działań jest przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom związanym m.in. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu oraz kontrola legalności pobytu myśliwych w łowiskach, kontrolowano łowiska oraz utworzone miejsca dokarmiania zwierzyny łownej. Mundurowi sprawdzali także przestrzeganie zakazu wjazdu do lasu przez kierujących samochodami.

Reklama

Działania policjantów i leśników mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób przemieszczających się po leśnych szlakach. Zarówno funkcjonariusze Straży Leśnej i Straży Łowieckiej, jak i policjanci z komisariatu w Dubiecku zapowiadają, że działania służb i wspólne patrole będą częstsze, a rejony działań poszerzane.

Reklama
Poprzedni artykułUkraińcy odpowiedzą za włamanie na konto bankowe
Następny artykułCzwarta porażka z rzędu piłkarzy Stali Mielec [video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!