Strona główna TARNOBRZEG Ukradł portfel. Zatrzymał go przypadkowy mężczyzna

Ukradł portfel. Zatrzymał go przypadkowy mężczyzna

0
Portfel
Reklama

Każdy, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku przestępstwa. Tak właśnie postąpił mieszkaniec Tarnobrzega, który przypadkiem usłyszał krzyk ”złodzieju oddaj mi portfel”. Bez chwili wahania mężczyzna zareagował, ujął sprawcę kradzieży i przekazał w ręce policjantów. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj o godz. 14, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Targowej w Tarnobrzegu został ujęty mężczyzna, który ukradł damski portfel.

Reklama

Na miejsce niezwłocznie udał się policyjny patrol. W trakcie czynności ustalono, że przypadkowy mężczyzna, ujął sprawcę kradzieży portfela. Z relacji poszkodowanej, która była na miejscu zdarzenia wynikało, że złodziej wykorzystał jej nieuwagę, gdy sprzedawała kurze jaja na placu przy ul. Grota Roweckiego i zabrał jej portfel. Kobieta na czas handlu przyjechała rowerem, na którym przewiesiła swoją torebkę, w którym przechowywała pieniądze. Łupem złodzieja padło ponad 1600 złotych oraz dokumenty.

W pewnym momencie, 64-latka zauważyła, że zamek w torebce jest rozsunięty. Zaniepokojona zajrzała do środka i zorientowała się, że padła ofiarą złodzieja. Poszkodowana widziała wcześniej kręcącego się w jej pobliżu mężczyznę, którego rysopis zapamiętała. O pomoc postanowiła poprosić policjantów. Idąc w kierunku budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zauważyła stojącego mężczyznę, którego rozpoznała jako złodzieja swojego mienia.

64-latka nie wystraszyła się sprawcy, zaczęła za nim biec i głośno krzyczeć „ złodzieju oddaj mi portfel”. Mężczyzna widząc zdecydowaną postawę kobiety odrzucił pusty portfel, a następnie kilka banknotów. Kobieta jeszcze głośniej krzyczała za złodziejem. Jej wołanie usłyszał 41-letni mieszkaniec Tarnobrzega i natychmiast zareagował. Ujął sprawcę i czekał na przyjazd funkcjonariuszy.

Policjanci wylegitymowali złodzieja. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Sprawca zwrócił całość gotówki.

53-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwo. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Reklama
Poprzedni artykułKierowca samochodu miał udar. Wymagał natychmiastowej pomocy
Następny artykułZatrzymano kuriera przewożącego imigrantów z Afganistanu i Turcji [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!