Strona główna WIADOMOŚCI Ujawniono nieprawidłowe rozliczenia. KAS odzyskała ponad pół miliona zł

Ujawniono nieprawidłowe rozliczenia. KAS odzyskała ponad pół miliona zł

0
Reklama

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziła kontrolę podatkową, podczas której wykryła nieprawidłowości rozliczeń podatku VAT. W wyniku działań KAS do budżetu państwa wpłynęło ponad pół mln złotych należnego podatku wraz z odsetkami.

Kontrola podatkowa prowadzona przez pracowników jednego z urzędów skarbowych dotyczyła prawidłowości rozliczeń podatku VAT.  Wykazała, że kontrolowana spółka rozliczyła 187 faktur, które nie dokumentowały faktycznie dokonanych transakcji gospodarczych tj.  zakupu towarów. Faktury te były również wykorzystywane w oszustwie o charakterze karuzeli podatkowej.

Reklama

Zakupy towarów dokonywane były od znikających podmiotów, a  nabyty rzekomo towar miał być następnie eksportowany poza teren UE.  Pozwoliło to wygenerować spółce nadwyżkę podatku VAT zadysponowaną następnie do zwrotu na rachunek bankowy.  Nieprawidłowości zostały wykryte przez pracowników  KAS, a stwierdzona przez nich kwota uszczupleń przekroczyła 515 tys. zł.

Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli podatkowej  i skorygowała złożone deklaracje VAT, na podstawie których ubiegała się o zwrot podatku.  Kontrolowany podmiot w całości wpłacił zobowiązanie wynikające ze złożonych korekt wraz z należnymi odsetkami za zwłokę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!