Strona główna WIADOMOŚCI Uczniowie z Podkarpacia rozpoczynają ferie

Uczniowie z Podkarpacia rozpoczynają ferie

0
Reklama

29 stycznia uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego rozpoczną zimowy wypoczynek. Przerwa od zajęć edukacyjnych potrwa dla nich do 11 lutego.

Dla jednych ferie zimowe zaczynają się, dla innych kończą. Uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego 29 stycznia wracają do szkół. Jeszcze przez tydzień wolne od zajęć dydaktycznych mają uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Reklama

Z kolei na zimowy wypoczynek uda się: 246 984 uczniów z województwa lubelskiego, 288 311 z województwa łódzkiego, 258 441 z województwa podkarpackiego, 320 187 z województwa pomorskiego oraz 539 906 z województwa śląskiego.

Zgłoszenia zorganizowanych wypoczynków

Do tej pory w bazie wypoczynku prowadzonej przez MEN znajduje się ponad  8 tys. zgłoszeń od organizatorów, które obejmują ponad 298 tys. uczestników.

•             ponad 141 tys. dzieci wyjechało na zorganizowane ferie;

•             ponad 145 tys. uczniów przebywa na półkoloniach;

•             prawie 12 tys. dzieci spędza ferie na wypoczynku za granicą. 

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego.

Reklama
Poprzedni artykułDRAGON-24: niebawem największe ćwiczenia wojsk NATO
Następny artykułObok portu lotniczego w Jasionce powstanie stacja Orlenu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!