Strona główna JASŁO Uciekał przed policją, był poszukiwany

Uciekał przed policją, był poszukiwany

0
Źr. KMP Rzeszów
Reklama

W miniony piątek w Jaśle na ul. Bieszczadzkiej, policjanci z jasielskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Około godz. 13, dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Audi, który poruszał się o 26 km/h więcej niż pozwalało na to ograniczenie prędkości. Jeden z policjantów wyszedł na środek jezdni i nakazał kierującemu tym pojazdem zatrzymanie się. Siedzący za kierownicą mężczyzna początkowo zwolnił, a następnie przyspieszył omijając funkcjonariusza.

Mundurowi natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za samochodem, który kierował się w stronę centrum miasta. Kierujący audi poruszał się z dużą prędkością, nie reagując na sygnały nakazujące mu zatrzymanie pojazdu. Mężczyzną uciekając popełnił szereg wykroczeń, m.in. nie stosował się do znaku „linia podwójna ciągła”, wjechał na skrzyżowanie, kiedy nadawany był sygnał czerwony, wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz doprowadził do kolizji drogowej, uderzając w tablicę kierującą ustawioną na jezdni.

Reklama

Kiedy skręcił w ul. Towarową, zatrzymał swój pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 32-latek uciekał, ponieważ był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Puławach, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 2 miesięcy.

Mieszkaniec Wieliczki trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwo oraz szereg wykroczeń, będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Przypominamy:

Art. 178b kk  Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 92 kw Niestosowanie się do znaków drogowych, sygnałów drogowych lub poleceń kierującego ruchem

§ 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w §2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!