Strona główna BIESZCZADY Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach

0
Kamera BdPN Widok na Tarnicę 6.02. 7:58
Reklama

W górach panuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W obecnych warunkach stanowczo odradzamy wychodzenie na szlaki– podał Bieszczadzki Park Narodowy.

Znaczne zagrożenie lawinowe występuje w miejscach odłożenia i uformowania depozytów śniegu na stromych stokach. W związku ze zmiennymi kierunkami wiatru zagrożenia możemy spodziewać się na wszystkich wystawach. Niebezpieczeństwo dotyczy stromych stoków, zagłębień terenowych oraz miejsc za przełamaniami terenu. Pokrywa zbudowana z kilku warstw śniegu starego na którym powstała wcześniej warstwa szronu powierzchniowego. Całość przysypana około 60 cm warstwą śniegu z ostatnich opadów. Wiejący silny wiatr utworzył depozyty przewianego śniegu formując deski śnieżne o coraz większej miąższości. Należy zwrócić także uwagę na lokalne duże nawisy. W paśmie połonin średnia pokrywa śniegu 100 cm, w miejscach nawianych 300 cm. Na części obszaru pokrywa stabilizowana przez wysoką nieprzykrytą roślinność.

Reklama

Najbliższa doba pochmurna z możliwymi przejaśnieniami w ciągu dnia, wiatr z kierunków północnych do 40 km/h, temperatura powietrza – 7˚C. Powyżej górnej granicy lasu przebieg szlaku niewidoczny, w miejscach wywianych oblodzenie. Poruszanie się bez rakiet śnieżnych lub nart skiturowych wiąże się z torowaniem w bardzo głębokim śniegu.

Poprzedni artykułStal Mielec przegrywa w Radomiu z Radomiakiem [VIDEO]
Następny artykułNFZ w Rzeszowie zaprasza na darmowe badania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!