Strona główna KROSNO Trwają rozmowy ze związkami zawodowymi szpitala w Krośnie

Trwają rozmowy ze związkami zawodowymi szpitala w Krośnie

0
Reklama

Marszałek Władysław Ortyl spotkał się wczoraj z przedstawicielami organizacji związkowych z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im Jana Pawła II w Krośnie. W spotkaniu uczestniczyli także związkowcy z całego regionu, dyrektor krośnieńskiej placówki Leszek Kwaśniewski.

Problemy szpitali związane z realizacją podwyżek dla pracowników służby zdrowia są władzom województwa dobrze znane. Kłopoty z realizacją ustaw w tym zakresie ma wiele placówek medycznych w województwie, nie tylko te, których organem prowadzącym jest samorząd województwa.

Reklama

Pielęgniarki z krośnieńskiego szpitala uważają, że podwyżki są błędnie naliczone i zbyt późno. Nie prowadzą oficjalnego protestu, jednak część z nich przebywa na zwolnieniach lekarskich.

Marszałek i dyrektor podtrzymali złożone wcześniej propozycje. Marszałek zapewnił, że prowadzone są prace na poziomie ministerstwa, które mają przygotować nowe rozwiązania finansowania w tych konkretnych sytuacjach. Dopiero po zapoznaniu się z nimi, możliwe będą dalsze rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych. Jutro m.in. tym tematem zajmie się rada społeczna krośnieńskiego szpitala.

Poprzedni artykułPrzemycał pół tysiąca paczek papierosów w butli na gaz [foto]
Następny artykułUkradł rower, bo nie chciał pieszo wracać do domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!