Strona główna KROSNO Trwają rozmowy ze związkami zawodowymi szpitala w Krośnie

Trwają rozmowy ze związkami zawodowymi szpitala w Krośnie

0

Marszałek Władysław Ortyl spotkał się wczoraj z przedstawicielami organizacji związkowych z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im Jana Pawła II w Krośnie. W spotkaniu uczestniczyli także związkowcy z całego regionu, dyrektor krośnieńskiej placówki Leszek Kwaśniewski.

Problemy szpitali związane z realizacją podwyżek dla pracowników służby zdrowia są władzom województwa dobrze znane. Kłopoty z realizacją ustaw w tym zakresie ma wiele placówek medycznych w województwie, nie tylko te, których organem prowadzącym jest samorząd województwa.

Pielęgniarki z krośnieńskiego szpitala uważają, że podwyżki są błędnie naliczone i zbyt późno. Nie prowadzą oficjalnego protestu, jednak część z nich przebywa na zwolnieniach lekarskich.

Marszałek i dyrektor podtrzymali złożone wcześniej propozycje. Marszałek zapewnił, że prowadzone są prace na poziomie ministerstwa, które mają przygotować nowe rozwiązania finansowania w tych konkretnych sytuacjach. Dopiero po zapoznaniu się z nimi, możliwe będą dalsze rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych. Jutro m.in. tym tematem zajmie się rada społeczna krośnieńskiego szpitala.

Poprzedni artykułPrzemycał pół tysiąca paczek papierosów w butli na gaz [foto]
Następny artykułUkradł rower, bo nie chciał pieszo wracać do domu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj