Strona główna WIADOMOŚCI Trudne warunki na drogach. Kilka kolizji, korki, śliskie drogi

Trudne warunki na drogach. Kilka kolizji, korki, śliskie drogi

0
Reklama

Dziś ponownie na drogach w regionie mamy trudne warunki drogowe. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudniają kierowcom jazdę.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Reklama

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

Przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym – używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Od rana policjanci na podkarpackich drogach interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach, w których nikt nie został poważnie ranny. Funkcjonariusze apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Reklama
Poprzedni artykułTrudne warunki w regionie. Oblodzone drogi, zamiecie śnieżne [foto, video]
Następny artykuł24-latka z trzema promilami kierowała samochodem, mimo zakazu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj