Strona główna PRZEMYŚL Trefna naczepa i samochód dostawczy zatrzymane na granicy

Trefna naczepa i samochód dostawczy zatrzymane na granicy

0
Reklama

W okresie świąt wielkanocnych funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwa pojazdy. Oba zdarzenia miały miejsce na przejściu granicznym w Medyce podczas odprawy samochodów na kierunku wyjazdowym z Polski.

15 kwietnia do odprawy zgłosił się 61-letni obywatel Kanady, który podróżował samochodem dostawczym marki IVECO. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ustalili, że pojazd został utracony w Hiszpanii i figuruje w bazach poszukiwawczych SIS oraz INTERPOL. Auto o szacunkowej wartości 30 tys. złotych zostało zatrzymane. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

Następnego dnia zatrzymano naczepę marki LAG. Podczas odprawy pojazdów ciężarowych, uwagę funkcjonariusza zwróciła jedna z naczep. Posiadała szereg nieprawidłowości, m.in. numer identyfikacyjny był umieszczony niezgodnie ze wzorem oraz różnił się od tego zamieszczonego w dowodzie rejestracyjnym. Nie zgadzała się także data produkcji. Kierowcę 48-letniego obywatela Ukrainy przesłuchano w charakterze świadka. Naczepę o szacunkowej wartości 60 tys. złotych zatrzymano, a zgromadzony materiał zostanie przesłany do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Reklama

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG  zatrzymali 28 pojazdów o  łącznej  wartości  przekraczającej 1,4 mln złotych.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek w Nienadowej. Trwa wyjaśnianie przyczyn [foto]
Następny artykułStal Mielec w kryzysie. Prezes Klimek odpowiedział kibicom [VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!