Strona główna JASŁO Tragedia w Bieździadce. Mężczyzna zginął w pożarze traw

Tragedia w Bieździadce. Mężczyzna zginął w pożarze traw

0
Reklama

Jak informuje rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, bryg. Marcin Betleja, informacja o płonących nieużytkach została przekazana po godzinie 12. W trakcie gaszenia pożaru strażacy odnaleźli ciało starszego mężczyzny.

Do tragedii doszło w Bieździadce w powiecie jasielskim. Niestety życia 80-letniego mężczyzny nie udało się uratować. W akcji brały udział 3 zastępy strażaków.
W tym roku na Podkarpaciu, jest to pierwsza ofiara śmiertelna wypalania traw.

Reklama

W marcu odnotowanych zostało ponad 1230 tego typu pożarów. Ogień zdewastował ponad 271 hektarów ziemi. Dwie osoby zostały ranne. W gaszenie pożarów zaangażowanych było ponad 10,1 tys. strażaków – podaje rzecznik.

Wypalanie traw jest niechlubną tradycją, z którą od lat zmagają się strażacy. Jest to „palący problem”, występujący każdego roku. Mimo akcji informacyjnych i uświadamiających, wielu ludzi nadal sądzi, że ogień to najlepszy sposób na zwalczanie chwastów.

Na terenie Polski wypalanie traw jest zabronione. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi grzywna, areszt, a w niektórych przypadkach kara do 10 lat więzienia.

Za wypalanie traw grożą, oprócz kar nakładanych np. przez policję czy prokuraturę, także dotkliwe kary finansowe nakładane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zmniejszenia, a w skrajnych przypadkach nawet odebrania należnej wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich za dany rok.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!