Strona główna POLITYKA Teresa Kubas-Hul nowym wojewodą podkarpackim

Teresa Kubas-Hul nowym wojewodą podkarpackim

0
Reklama

Wojewoda Teresa Kubas-Hul odebrała akt powołania podpisany przez premiera Donalda Tuska. Dokument wręczył Sekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Szymański.

Teresa Kubas-Hul ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Filia w Rzeszowie. Następnie w latach 1993-1994, będąc stypendystką Programu USAID organizowanego przez Georgetown University, studiowała bankowość, zarządzanie i marketing na State University of New York w USA.

Reklama

Przez długi czas zajmowała  się pozyskiwaniem środków UE  na realizację szeregu projektów z zakresu rozwoju regionalnego. W latach 1995 – 2008 pracowała w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pełniła także funkcje wicedyrektora podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2000 – 2002) i wiceprezesa zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2013-2016) .  Była członkiem zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA, a także doradcą wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych i wykładowcą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. 

Od roku 2006 do 2018 była radną sejmiku woj. podkarpackiego, wiceprzewodniczącą sejmiku III kadencji,  przewodniczącą sejmiku IV kadencji, wiceprzewodniczącą komisji budżetu mienia i finansów, przewodniczącą klubu radnych V kadencji.

20 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk powołał Teresę Kubas-Hul na stanowisko Wojewody Podkarpackiego.

Reklama
Poprzedni artykułKierował samochodem będąc pod wpływem kilku rodzajów narkotyków
Następny artykuł4F partnerem technicznym FKS Stal Mielec w kolejnych sezonach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!