Strona główna WIADOMOŚCI Tadżyk podawał się za Litwina. Wpadł na granicy

Tadżyk podawał się za Litwina. Wpadł na granicy

0
Reklama

Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali 25-letniego obywatela Tadżykistanu, który w trakcie kontroli granicznej podawał się za obywatela Litwy. Dokument, którym posłużył się mężczyzna, był w całości podrobiony.

Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski wczoraj (25 kwietnia) na przejściu granicznym w Korczowej. Mężczyzna przedstawił litewski dowód osobisty, który od razu wzbudził podejrzenia mundurowych. Ostatecznie za pomocą specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że był on w całości podrobiony.

W oparciu o międzynarodową współpracę służb, szybko ustalono prawdziwą tożsamość cudzoziemca. Podczas składania wyjaśnień 25-letni obywatel Tadżykistanu tłumaczył, że chciał tylko odwiedzić rodzinę na Ukrainie. Fałszywkę kupił za 500 Euro w Niemczech, gdzie wcześniej pracował.

Reklama

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do próby nielegalnego przekroczenia granicy za pomocą fałszywych dokumentów i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Obecnie prowadzone są dalsze czynności administracyjne wobec cudzoziemca.   

Reklama
Poprzedni artykułRamię w ramię wobec kryzysu
Następny artykułWydobyto ciało mężczyzny w Strzegocicach [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj