Strona główna POLITYKA Tabletki „dzień po” będą dostępne bez recepty?

Tabletki „dzień po” będą dostępne bez recepty?

0
Reklama

Polski rząd chce, aby Polki mogły same decydować o sobie- podała Kancelaria Premiera. Dlatego tak zwana „pigułka dzień po” będzie dostępna bez recepty. Premier Donald Tusk zapowiedział zmianę ustawy w tym zakresie podczas konferencji prasowej w KPRM. Prezes Rady Ministrów odniósł się również do spotkania z Prezydentem RP. Premier podkreślił, że współpraca w obszarze bezpieczeństwa Polski jest kluczowa i niezbędna.

Kobiety powinny móc same decydować o sobie. Polski rząd wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Tak zwana „pigułka dzień po” będzie dostępna bez recepty.  

Reklama

– Jako rząd wspólnie zaproponujemy zmianę tej ustawy, dzięki czemu tego typu środki antykoncepcyjne będą dostępne bez recepty – powiedział Premier Donald Tusk. 

800+ dla wszystkich uprawnionych 

Prezes Rady Ministrów uspokoił rodziny, które otrzymały niższe świadczenie w ramach programu „Rodzina 800+”. Wyrównanie będzie wypłacone przez ZUS.  

– Chcę zapewnić jeszcze raz, bo jest to dla mnie kwestia absolutnie priorytetowa – każda bez wyjątku polska rodzina otrzyma 800+ w pełnym wymiarze, jeśli oczywiście należy się im to świadczenie – podkreślił szef polskiego rządu. 

Spotkanie Premiera z Prezydentem 

Głównym tematem rozmów były kwestie związane z bezpieczeństwem Polski w kontekście zbliżającej się wizyty Premiera Donalda Tuska w Kijowie. Polska będzie angażować się w pomoc Ukrainie. Poruszona została również kwestia równego traktowania wobec prawa wszystkich obywateli. Dla naszego rządu kluczowe jest, aby przestrzegać prawa, Konstytucji i wyroków niezależnych sądów. 

– Jestem gotów do współpracy z każdym na rzecz bezpieczeństwa Polek, Polaków i bezpieczeństwa państwa polskiego. To jest dla mnie bezdyskusyjne – podkreślił szef polskiego rządu. 

źr. KPRM

Reklama
Poprzedni artykułNietrzeźwy wjechał w sygnalizator świetlny
Następny artykułKolejny mężczyzna uchroniony przed wychłodzeniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!