Strona główna RZESZÓW System Patriot zainstalowano w Jasionce?

System Patriot zainstalowano w Jasionce?

0
Fot. poglądowa
Reklama

Portal „Daily Mail” poinformował, że amerykańska bateria Patriot, będąca systemem przeciwrakietowym, została zainstalowana na lotnisku w Jasionce.

System obrony ziemia-powietrze miał zostać zainstalowany na obwodzie międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka po tym, jak z bazy w Ramstein w Niemczech przyleciała flota samolotów US Air Force (USAF).

Reklama

Według dziennika do wydarzenia doszło po tym, jak amerykańskie Dowództwo Europejskie w ubiegły wtorek powiedziało, że zainstaluje w Polsce system rakietowy Patriot jako „rozmieszczenie obronne” w następstwie inwazji sił. Baterie rakietowe skierowane na wschód w stronę Ukrainy, a poziomy alarmowe na lotnisku zostały zwiększone po niedzielnym ataku Rosji na wojskowy oddział szkoleniowy w Jaworowie. Atak rakietowy na poligon spowodował ogromne szkody w tym rejonie i pozostawił co najmniej 35 ofiar śmiertelnych, a 134 kolejnych rannych.

Patriot to systemy rakietowe obrony powietrznej, które mają przeciwdziałać i niszczyć nadlatujące rakiety balistyczne bliskiego zasięgu Są to rakiety na paliwo stałe o rozpiętości skrzydeł 3 stóp i mają zasięg operacyjny do 100 mil; każdy pocisk może kosztować nawet 6 milionów dolarów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!