Strona główna SANOK Świadek zatrzymał nietrzeźwego 65-letniego kierowcę

Świadek zatrzymał nietrzeźwego 65-letniego kierowcę

0
Reklama

Prawidłowa postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował oplem, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 65-latka zadecyduje sąd.

W nocy z soboty na niedzielę, dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego w Lalinie na stacji paliw. Kierujący oplem przyjechał na stację, chwilę posiedział w samochodzie, a następnie chciał odjechać. Kobieta będąca na miejscu, obserwowała zachowanie kierującego, które wzbudziło w niej podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Podeszła do samochodu, otworzyła drzwi opla i poczuła od kierowcy alkohol. Kiedy chciała odebrać kierującemu kluczyki, wywiązała się szarpanina, którą zakończył ochroniarz, zabierając mężczyźnie kluczyki do pojazdu i dzwoniąc po policję. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym oplem był 65-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. 

Reklama

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!