Strona główna KROSNO Stracił prawo jazdy i dostał kilka tysięcy zł mandatu

Stracił prawo jazdy i dostał kilka tysięcy zł mandatu

0
Reklama

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 39-letniemu kierowcy toyoty, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Jednak to nie jedyne przewinienie mężczyzny, który kilka godzin wcześniej został ukarany za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz lekceważenie znaków zakazujących wykonanie tego manewru.

Wczoraj przed godz. 22, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Lipowica. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rozpędzoną toyotę, której kierujący przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość.

Reklama

Za kierownicą pędzącego 130 km/h pojazdu siedział 39-letni obywatel Ukrainy. W związku ze znacznym przekroczeniem obowiązującej prędkości, policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, nakładając na niego grzywnę w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych.

Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że przekroczenie prędkości to nie jedyne przewinienie drogowe, którego dopuścił się zagraniczny kierowca. Około dwie godziny wcześniej, mężczyzna został ukarany za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz lekceważenie znaków zakazujących wykonanie tego manewru.

Pamiętajmy, że pomimo wiosennej aury, na drogach regionu jest ślisko i niebezpiecznie. Opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem mogą powodować gołoledź. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Reklama
Poprzedni artykuł42. rocznica Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich
Następny artykułŚwiadek zatrzymał nietrzeźwego 65-letniego kierowcę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!