Strona główna WIADOMOŚCI Strażnicy graniczni z nowym sprzętem. Kosztował prawie 14 mln zł!

Strażnicy graniczni z nowym sprzętem. Kosztował prawie 14 mln zł!

0
Reklama

Monokulary termowizyjne, noktowizyjne i kamery termowizyjne – łącznie 266 kompletów nowych urządzeń optoelektronicznych, służących do obserwacji – trafiło do funkcjonariuszy SG. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 14 mln zł.

Zakupione urządzenia termowizyjne i noktowizyjne są wykorzystywane przez Straż Graniczną już od kilku lat.  Zyskały uznanie wśród użytkowników – funkcjonariuszy formacji.

Kamery termowizyjne niechłodzone NPL-1T oraz monokulary termowizyjne MT-1 i monokulary noktowizyjne MU-3AM pozwalają na prowadzenie obserwacji w warunkach nocnych. Korzystają z nich funkcjonariusze wykonujący codzienne zadania zarówno w bezpośredniej ochronie granicy, jak i w czasie działań specjalnych. Urządzenia te pozwalają na wczesne wykrywanie zagrożeń i obserwację oraz identyfikację osób na większych odległościach. Ergonomiczny kształt sprzętu oraz niewielka waga ułatwiają użytkowanie go w terenie.

Reklama

Dodatkowo lornetka termowizyjna NPL-1T oferuje możliwość zapisu obrazu, a także współpracy z innymi urządzeniami. Obraz termowizyjny jest prezentowany na dwóch wyświetlaczach OLED lub może być wysyłany przez cyfrowe wyjście video do zewnętrznego wyświetlacza lub monitora. NPL-1T umożliwia zapis zdjęć i krótkich filmów w wewnętrznej pamięci z możliwością zgrania do komputera. Funkcja ta zwiększa świadomość sytuacyjną użytkowników oraz daje możliwość skuteczniejszego dokumentowania zdarzeń.

Zakupiony sprzęt to:

  • 41 kpl. monokularów noktowizyjnych MU-3AM
  • 190 kpl. monokularów termowizyjnych MT-1
  • 35 kpl. kamer termowizyjnych niechłodzonych NPL-1T produkcji.
Reklama
Poprzedni artykułJonasz walczy z ciężką chorobą. Trwa zbiórka na leczenie
Następny artykułOkradł jubilera. Rozpoznajesz go?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!