Strona główna KOLBUSZOWA Stracił prawo jazdy przez nadmierną prędkość

Stracił prawo jazdy przez nadmierną prędkość

0
Reklama

105 km/h w obszarze zabudowanym jechał kierowca hondy, którego do kontroli w Lipnicy zatrzymali kolbuszowscy policjanci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Policjanci z referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki, w ramach pełnionej służby, codziennie sprawdzają prędkość z jaką kierowcy poruszają się po drogach naszego powiatu. Surowe konsekwencje karne za nadmierne przekraczanie prędkości mają zniechęcić podróżujących do zbyt szybkiej jazdy. Niestety, jak się okazuje nawet te najsurowsze kary nie przekonują wszystkich do jazdy zgodnej z przepisami.

Reklama

We wtorek rano, pracujący w Lipnicy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierowcę, który przekroczył dopuszczoną przepisami prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jechał hondą z prędkością 105 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz ukarali mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w znaczący sposób wpływa na podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Nie żyje potrącona 10-latka
Następny artykułW Przemyślu przybyło wypadków i kolizji na przejściach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj