Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Miasto będzie miało kolejny nowy most

Stalowa Wola: Miasto będzie miało kolejny nowy most

0
Reklama

Nowa przeprawa powstanie w ramach programu „Mosty dla Regionów”. Rządowe wsparcie dla inwestycji zadeklarował dziś w Stalowej Woli minister Jerzy Kwieciński. Z dobrą nowiną do hutniczego grodu przyjechało aż trzech reprezentantów rządu.


Poza szefem resortu Inwestycji i Rozwoju, obecny był także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz jego zastępca Rafał Weber. Regionalny samorząd reprezentował marszałek Władysław Ortyl. Pojawili się przedstawiciele samorządów z wszystkich objętych inwestycją gmin, z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym na czele.
Spotkanie z mediami nieopodal stalowowolskich błoń rozpoczął gospodarz miasta Lucjusz Nadbereżny.

– To dla nas wielki dzień, tym bardziej, że przyjechali dziś do Stalowej Woli znamienici goście, którzy podejmują kluczowe decyzje i odpowiadają za rozwój całego kraju – nie krył radości prezydent Stalowej Woli.

Dobrą wiadomość dla mieszkańców Stalowej Woli potwierdził minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Reklama

– To wielka przyjemność stanąć tu przed państwem i powiedzieć, że jesteśmy bliscy wybudowania trzeciego mostu w Stalowej Woli. Razem z ministrem Adamczykiem, przygotowaliśmy olbrzymie wsparcie dla samorządów. Zarówno w obszarze infrastruktury drogowej, jak również przygotowany został specjalny program na sfinansowanie przepraw przez rzeki. Przepraw, które od dawna czekały na budowę. W ministerstwie posługujemy się sentencją Izaaka Newtona, że budujemy za dużo murów a za mało mostów. To jest prawda. To była też bolączka samorządów przez wiele dziesiątek lat. Takie inwestycje przekraczają możliwości budżetów samorządowych. A trzeci most w Stalowej Woli jest przykładem właśnie takiej inwestycji, nie do udźwignięcia przez jeden samorząd – mówił minister Jerzy Kwieciński.

Reklama