Strona główna POLITYKA Stalowa Wola: Jerzy Kwieciński nowym ministrem rozwoju

Stalowa Wola: Jerzy Kwieciński nowym ministrem rozwoju

0
Reklama

9 stycznia 2018 r. został powołany nowy przedstawiciel na stanowisko Ministra Inwestycji i Rozwoju. Został nim pochodzący ze Stalowej Woli dr Jerzy Kwieciński.


W latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.
Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.
Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest dla nas sprawą najwyższej wagi budować Polskę silną, bezpieczną na granicach zewnętrznych i wewnątrz kraju, bezpieczną finansowo. Chcemy łączyć gospodarkę ze społeczeństwem- mówił 9 stycznia Premier Mateusz Morawiecki, powołując na funkcję ministra rozwoju Kwiecińskiego.

źr. MR 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułKrościenko, Ustrzyki Dolne: Gmina zainwestuje w mieszkańców
Następny artykułZobacz obiekty UNESCO, nie wstając z fotela