Strona główna POLITYKA Spotkanie Ortyl-Fijołek. Dyskutowali o Rzeszowie i Podkarpaciu

Spotkanie Ortyl-Fijołek. Dyskutowali o Rzeszowie i Podkarpaciu

0
Reklama

W poniedziałek odbyło się spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem.

Spotkanie odbyło się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Prezydent Rzeszowa chciał zapoznać się z funkcjonowaniem Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej stąd też propozycja marszałka aby spotkać się w szpitalu. Prezydent miał zatem okazję zwiedzić placówkę, ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianego centrum, w którym wykonywane są operacje za pomocą robota Da Vinci. Konrad Fijołek spotkał się także z dr. Pawłem Wiszem, który pełni obowiązki kierownika centrum. Od powstania centrum czyli do końca maja wykonano już 40 operacji przy użyciu wspomnianego robota.

Reklama

Wizyta w Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej była wstępem do merytorycznej rozmowy marszałka i prezydenta. Wspólnych tematów, łączących obydwa samorządy było wiele, a rozmowa miała bardzo merytoryczny i konstruktywny charakter. W ciągu godziny trudno szczegółowo omówić wszystkie zagadnienia więc obydwaj panowie zapewniają, że takich spotkań w kwestiach kluczowych będzie więcej. Natomiast w sprawach roboczych podobne spotkania odbywać się będą na szczeblu urzędniczym.

Reklama
Poprzedni artykułCerkiew św. Dymitra w Piątkowej. Najpiękniejsza w Karpatach Wschodnich [FOTO]
Następny artykułStal Mielec założyła się z dziennikarzem: jak się utrzyma, ten wystąpi w stroju Borata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!