Strona główna POLSKA I ŚWIAT Specjalne dyżury w urzędach skarbowych dla mikroprzedsiębiorców

Specjalne dyżury w urzędach skarbowych dla mikroprzedsiębiorców

0
Reklama

Od 2018 r. również mikroprzedsiębiorcy mają obowiązek przesyłania plików JPK_VAT, dlatego w urzędach skarbowych w woj. podkarpackim w dni robocze od 14 do 23 lutego eksperci będą wyjaśniać w soboty 17 i 24 lutego w godzinach 9-13 urzędy uruchomią dyżury dla mikroprzedsiębiorców.

Aby informacja o możliwości założenia bezpłatnego profilu zaufanego do celów wysyłki JPK_VAT dotarła do jak największej grupy zainteresowanych zwracam się z prośbą o wykorzystanie na łamach Państwa gazet / portali internetowych / w radiowych i telewizyjnych serwisach informacyjnych poniższej informacji:

Reklama

Specjalne dyżury w urzędach skarbowych JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

  • Krajowa Administracja Skarbowa zapewnia pomoc dla przedsiębiorców, którzy do 26 lutego 2018 r. składają pierwszy JPK_VAT za styczeń br.
  • Od 14 do 23 lutego wyznaczeni pracownicy urzędów skarbowych będą wyjaśniać, jak tworzyć JPK_VAT i korzystać z aplikacji e-mikrofirma.
  • Dodatkowo w soboty 17 i 24 lutego . Czynna będzie też infolinia KIS.

Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) – czyli elektroniczną ewidencję zakupów i sprzedaży VAT za styczeń 2018 r. – muszą złożyć do 26 lutego br. Dlatego od środy 14 lutego do piątku 23 lutego urzędy skarbowe uruchomią specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśnią podatnikom, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma i odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Podpowiedzą również, jak założyć Profil Zaufany (eGO) czyli bezpieczne i bezpłatne narzędzie, które umożliwia elektroniczny kontakt z administracją publiczną i  załatwienie wielu spraw on-line, w tym autoryzację plików JPK_VAT.

Soboty z JPK_VAT

Dodatkowe dyżury dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9 do 13. Podatnicy uzyskają w urzędach wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego przygotowania i terminowego przesłania JPK_VAT. Będą mogli też potwierdzić Profil Zaufany (eGO).

Wsparcia podatnikom w zakresie JPK_VAT udzielą również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Infolinia KIS dla mikroprzedsiębiorców będzie czynna w obie soboty (17 i 24 lutego), również w godzinach od 9 do 13.

źr. KAS 

Reklama
Poprzedni artykułIO 2018: Mamy złoty medal! Stoch mistrzem w skokach!
Następny artykułRzeszów: Krok w kierunku szybszych połączeń kolejowych ze stolicą