Strona główna RZESZÓW Sokołów Młp.: Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Sokołów Młp.: Policjanci zlikwidowali plantację konopi

0
Reklama

37 sztuk krzewów konopi, ponad 55 gramów suszu roślinnego i 143 gramy białego proszku oraz kilka tabletek zabezpieczyli policjanci podczas przeszukania w domu mieszkańca gminy Sokołów Małopolski. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty m.in. uprawy konopi i posiadania środków odurzających.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację o mężczyźnie, mogącym prowadzić nielegalną uprawę marihuany w miejscu zamieszkania. Sprawdzając ją, we wtorek policjanci weszli do domu 32-letniego mieszkańca gminy Sokołów Małopolski. Mężczyzna zaprzeczył, aby posiadał w domu narkotyki lub prowadził nielegalna uprawę. W związku z tym policjanci przeszukali jego dom i posesję. Przeszukanie potwierdziło ich przypuszczenia. W domu znaleźli między innymi woreczki foliowe z białym proszkiem i beżowymi kryształkami, kilka tabletek, susz roślinny oraz częściowo wysuszone dwie łodygi przypominające krzewy konopi indyjskich. Z kolei na terenie posesji, w szklarni, znaleźli kilkadziesiąt krzewów konopi. Były to rośliny o wysokości od 1 do 2 metrów. Kolejne dwie 40 centymetrowe rośliny policjanci znaleźli w przydomowym ogródku. Policjanci zatrzymali 32-latka i zabezpieczyli znalezione rośliny i substancje.
Wstępne badania wykazały, że proszek i kryształki to substancja psychotropowa o nazwie 3CMC w ilości ponad 143 gramów. Susz roślinny i wysuszone dwie łodygi z kwiatostanami ważyły łącznie ponad 55 gramów. Badanie wskazywało, że jest to marihuana. Krzewów konopi zabezpieczonych na terenie posesji było łącznie 37 sztuk.
Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Przestawili oni zatrzymanemu zarzuty nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadanie nielegalnych środków odurzających. Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
źr. KMP Rzeszów
Reklama
Poprzedni artykułJarosław: Doroczny Jarmark Jarosławski dobiega końca
Następny artykułTarnobrzeg: Pijany uciekał samochodem i znieważył policjantów