Strona główna WIADOMOŚCI Śnieg zniknie na święta i wróci tuż po? Najnowsza prognoza IMGW

Śnieg zniknie na święta i wróci tuż po? Najnowsza prognoza IMGW

0
Reklama

Czy Święta Bożego Narodzenia będą białe? Chwyci mróz? A może znów odwilż i deszcz. Takie pytanie zadajemy sobie co roku, bo śnieżna sceneria dodaje świętom dodatkowego uroku.

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokrywa śnieżna zniknie z większości obszaru kraju tylko na święta. Po świętach we wtorek/środę możliwe ponowne opady śniegu.

Reklama

Z powyższego modelu można zauważyć, że śnieg może utrzymać się jedynie w niektórych częściach wschodnich województw. Jest więc szansa, że w niektórych miejscach regionu w wigilię nadal będzie biało. Jednak będzie on sukcesywnie topniał. Do świąt temperatura ma się utrzymywać na plusie. 24 grudnia w południe termometry w Rzeszowie mają wskazać 6 stopni.

Modele IMGW wskazują na wyraźne ochłodzenie tuż po świętach Bożego Narodzenia. W środę 28 grudnia prognozowany jest silny mróz. Możliwe są też opady śniegu w środę i czwartek przed Nowym Rokiem.

Zalegająca pokrywa śnieżna zmienia nieco akustyczne doznania poprzez tłumienie różnych dźwięków. Kiedy tworzy ją świeżo spadły śnieg, który z fizycznego punktu widzenia jest dźwiękochłonnym materiałem z porami nasyconymi powietrzem, a także parą wodną, wówczas odczucie ciszy i spokoju jeszcze bardziej się pogłębia. To dlatego mówi się o cichej atmosferze przy padającym lub świeżo spadłym śniegu.

źr. IMGW

Reklama
Poprzedni artykułPoszukiwane samochody odzyskane na granicy
Następny artykułKolejna wygrana na Podkarpaciu. Padła główna nagroda w Mini Lotto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!