Strona główna JAROSŁAW Śmiertelne potrącenie pieszego w Skołoszowie. Policja apeluje o el. odblaskowe

Śmiertelne potrącenie pieszego w Skołoszowie. Policja apeluje o el. odblaskowe

0
Reklama

Policjanci z jarosławskiej komendy, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Sołoszowie. Kierujący audi potrącił pieszego, który w miejscu nieoświetlonym, bez odblasków, przebiegał przez jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej reanimacji, pieszy zmarł na miejscu.

Wczoraj, około godz. 19.30, w Skołoszowie na ul. Przemyskiej, doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że pieszy, na nieoświetlonym odcinku drogi, przebiegał przez jezdnię. Wtedy został potrącony przez audi. Pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Mimo podjętej reanimacji, życia 61-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Reklama

Policjanci ustalili, że kierujący audi, 71-letni obywatel Ukrainy, był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Prowadzone postępowanie pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  

Policja apeluje, abyśmy poruszając się po drogach, pamiętali o tym, by być widocznym dla innych. Jednocześnie przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Wyjątkiem jest sytuacja, w której poruszamy się po drodze przeznaczonej jedynie dla pieszych lub po chodniku.

Reklama
Poprzedni artykułBlack Weeks w KODANO Optyk! Okulary korekcyjne 50% taniej!
Następny artykułDwa pożary podczas weekendu w pow. przeworskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!