Strona główna WIADOMOŚCI Skarb Państwa odzyskał 4 mln zł z podatku VAT od jednej firmy

Skarb Państwa odzyskał 4 mln zł z podatku VAT od jednej firmy

0
Reklama

Na stratę ponad 4 milionów złotych naraziła Skarb Państwa jedna z zagranicznych firm, zarejestrowana dla celów rozliczenia podatku VAT na terenie Polski. Kontrola podmiotu, prowadzona przez pracowników KAS z Podkarpacia, ujawniła nieprawidłowości w zakresie rozliczeń podatku i doprowadziła do wpłaty zaległości podatkowych wraz z należnymi odsetkami.


Pracownicy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili postępowanie kontrolne w firmie, mającej siedzibę w jednym z państw na terenie UE. Postępowanie to ujawniło nieprawidłowości w zakresie rozliczeń w podatku od towarów i usług, związane z obrotem granulatem z tworzyw sztucznych.
Kontrolujący ustalili, że firma dla dokonywanych dostaw w ramach tzw. transakcji łańcuchowych, błędnie określiła miejsce opodatkowania transakcji, co w efekcie miało wpływ na zaniżenie należnego podatku VAT. Kontrolowany podmiot zgodził się z ustaleniami organu podatkowego. Firma skorygowała uprzednio złożone deklaracje podatkowe i dokonała wpłaty zaległego podatku wraz z należnymi odsetkami w kwocie ponad 4 milionów 350 tysięcy złotych.
Łączna kwota wpływów uzyskanych przez podkarpacką KAS (w okresie od 2017r. do I poł. 2018r.) w wyniku przeprowadzonych kontroli podatkowych, postępowań kontrolnych i kontroli celno- skarbowych przekroczyła 122 mln złotych.
źr. KAS/IAS

Reklama
Poprzedni artykułDębica: Ewakuacja "Trójki". Znaleziono niewybuch
Następny artykułTatarzy podbici pod Przemyślem. Do zwycięstwa poprowadził franciszkanin