Strona główna JAROSŁAW Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA z wizytą na polsko-ukraińskiej granicy

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA z wizytą na polsko-ukraińskiej granicy

0
Reklama

16 lutego przejście graniczne w Korczowej odwiedził przedstawiciel administracji prezydenta USA – Alejandro Mayorkas. Delegację przywitał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Na linii granicy państwowej spotkali się przedstawiciele amerykańskiej delegacji oraz funkcjonariusze polskich i ukraińskich służb granicznych. Spotkanie w Korczowej rozpoczęło się od przywitania Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA Alejandro Mayorkas przez gen. bryg. SG Andrzeja Popko.

W trakcie rozmowy Komendant przedstawił aktualną sytuację na granicy oraz omówił działania podejmowane przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej od momentu wybuchu wojny na Ukrainie. W szczególności zwrócono uwagę na rozwiązania umożliwiające sprawne i bezpieczne przekroczenie granicy przez uchodźców uciekających od wojny.

Reklama

W obecności dziennikarzy i kamer sekretarz Alejandro Mayorkas podkreślił, że dzięki wzajemnemu wsparciu bronimy wartości, w które wspólnie wierzymy, a silne wsparcie sojuszników jest jednym z kluczowych punktów na drodze do pokoju.

W trakcie wizyty sekretarz docenił działania podejmowane na granicy przez Straż Graniczną. Zaznaczył, że spotkał się z dowództwem Straży Granicznej na Podkarpaciu po to, by pokazać solidarność, ale także wyrazić podziw.

Poprzedni artykuł32-latek odpowie za substancje psychoaktywne
Następny artykułZmarło jedno z pięcioraczków z gm. Horyniec-Zdrój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!