Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Znamy pierwszego rzeszowianina w 2019 roku

Rzeszów: Znamy pierwszego rzeszowianina w 2019 roku

0
Reklama

Przełom roku to nie tylko fascynujący czas dla tych, którzy zastanawiają się jak spędzić sylwestra oraz czy nadchodzący rok będzie lepszy od tego mijającego, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy spodziewają się dziecka i ten czas jest wyjątkowym, pełnym napięcia oczekiwaniem.
W Rzeszowie piękną tradycją jest, iż pierwszego nowego mieszkańca miasta, który jako pierwszy przyszedł na świat w nowym roku odwiedza prezydent. W tym roku był to Adaś, który urodził się 1 stycznia tuż po godzinie 3:00 w szpitalu Pro-Familia. To drugi syn Elżbiety i Roberta Lipa. Po urodzeniu chłopiec ważył 3620 gram i mierzył 58 cm oraz dostał 10 punktów w skali Apgar. To śliczne i zdrowe dziecko, które jest najlepszym noworocznym prezentem dla szczęśliwych rodziców.
Dziś rano malucha oraz jego rodziców i rodzeństwo w szpitalu odwiedził Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który natomiast przywiózł prezenty dla maluszka. Wśród gratulacji wręczył rodzicom list gratulacyjny, maskotkę oraz 2000 zł na wyprawkę dla dziecka.
1 stycznia 2019 roku w szpitalu Pro-Familia przyszło na świat 17 dzieci, w tym rodzice trójki z nich mieszkają w Rzeszowie. Wszystkim maluchom życzymy zdrowia a rodzicom pełnych radości, wspólnie spędzonych chwil w tym Nowym 2019 Roku!
 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Śnieżyce i zawieje śnieżne w środę na Podkarpaciu
Następny artykułMielec: Pijany, bez prawka, po stłuczce uciekał przed policją