Dzień kolejarza to prawdopodobnie jedyna taka okazja w roku aby podejrzeć i poznać tajniki pracy osób związanych z ruchem pociągowym.

Wiadomo także, że największą atrakcję pociągi sprawiają dzieciom. Dlatego też co roku Przewozy Regionalne zapraszają szczególnie najmłodszych na przejazdy promocyjne, rozdają pamiątki i słodycze. Podobnie było w tym roku. Pracownicy PKP mieli ogromną przyjemność gościć liczne grupy przedszkolaków. Rzeszowską kolej odwiedziły dzieci z Prywatnego Przedszkola „Akademia Małych Odkrywców” oraz z Przedszkola Publicznego nr 5 w Rzeszowie.

Był spacer po dworcu kolejowym oraz oglądanie starej lokomotywy. Największą atrakcją okazał się jednak przejazd kolejowy. Dzieci machały przechodniom i śpiewały piosenki. Zaglądały też do kabiny maszynisty. Uśmiech nie schodził z twarzy  młodym gościom co utwierdza w przekonaniu, że dla takich chwil warto być kolejarzem.

W ramach podziękowania przedstawiciele Przewozów Regionalnych otrzymali wyjątkowy upominek – własnoręcznie wykonany przez dzieci album, upamiętniający wspólne spotkanie i przedstawiający rysunki z przejazdu pociągiem.

źr. PKP