Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów uznany "Miastem Dobrych Praktyk"

Rzeszów uznany "Miastem Dobrych Praktyk"

0
Reklama

Rzeszów po raz pierwszy otrzymał tytuł MIASTA DOBRYCH PRAKTYK URBACT. Stolica Podkarpacia wyróżniona została spośród 270 zgłoszeń z 29 krajów europejskich. Nagroda ta została przyznana za Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych.


W uzasadnieniu wyróżnienia podanym na stronie UM w Rzeszowie, czytamy: Jednym z głównych kryteriów wyboru Dobrych Praktyk URBACT jest to, że mogą zostać wyodrębnione i zastosowane ponownie w innym miejscu. Dlatego też niezwykle budujące jest to, że można teraz poznać te mające potencjał do ulepszenia miast inspirujące rozwiązania, w przystępnej oprawie na dedykowanej platformie internetowej – powiedziała Adele Bucella, kierowniczka działu projektów i programowania w sekretariacie URBACT w Paryżu.
URBACT jest europejskim programem wymiany wiedzy i doświadczeń promującym zrównoważony rozwój miejski. Umożliwia miastom wspólne poszukiwanie rozwiązań będących odpowiedzią na pojawiające się w nich największe wyzwania. W szczególny sposób Program podkreśla kluczową rolę, jaką miasta odgrywają w obliczu coraz bardziej złożonych przemian społecznych.
Rzeszów dzięki otrzymanej nagrodzie, stał się częścią pionierskiej grupy Dobrych Praktyk URBACT, która będzie szeroko promowana na szczeblu międzynarodowym.
We wrześniu zostanie zorganizowany Festiwal Dobrych Praktyk, w którym wezmą udział wszystkie miasta z wybranymi przez URBACT dobrymi praktykami, a ich przedstawiciele będą mieli możliwość nawiązania kontaktów. Zostaną opracowywane także materiały promocyjne: publikacje, prezentacje, filmy i infografiki o Rzeszowie. Natomiast w Październiku podczas 3- dniowego Festiwalu URBACT w Tallinie (ESTONIA) nastąpi oficjalne wręczenie nagrody.
Za: UM Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułProste czynności, które ratują Twoje życie w czasie zawału serca
Następny artykułMecz futbolu amerykańskiego